ساخت سوله چه مزایایی دارد؟

ساخت سوله مزایای زیادی نسبت به ساختمان‌های مسکونی وکارخانه ‌های صنعتی دارد. ساخت سوله یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها در زمینه‌ی املاک و مستغلات است. بازده سرمایه گذاری آنهادر مقایسه با ساختمان‌های ساخته شده از آجر و ملات،به مراتب بیشتر است. منظور از ساخت سوله استفاده از آن برای سالنهای تولیدی یا ورزشی می باشدونه مقایسه ای برای ساختمانهای اداری یا مسکونی. همانطوری که می دانید در زمان های گذشته از ساختمانهای با مصالح سنتی به عنوان سالن تولید کارخانه یا باشگاه ورزشی استفاده میشد. اما با گذشت زمان،مشکلاتی مثل خرابی یا آتش سوزی برای این سالن ها افزایش یافت. تا جایی که ممکن بود تجهیزات گرانقیمت یک کارخانه یا انبار محصولاتشان به یکباره از بین برود. اما با احداث سوله ها این مشکل تقریبا حل شده است. البته سوله ای که در دیواره های آن از ساندویچ پانل استفاده شود نه مصالح سنتی و دیوار چینی.

نحوه ساخت سولهساخت سوله چه مزایایی دارد؟

ساخت سوله بر اساس یک سری نقشه که مورد تایید واقع شده و یک سری ابزار ها مانند آهن آلات مخصوص، دستگاه های لازم برای جوشکاری و برش و رنگ و … انجام میشود. هر یک از مراحل بالا یعنی برشکاری و جوش و رنگ با دقت بسیار بالایی صورت می گیرد. ئهدف این است که به کیفیت سازه تولیدی آسیبی وارد نشود. حتی انتخاب غلط دستگاه جوشکاری و برشکاری نیز ممکن است باعث کاهش مقاومت و پایداریشان شود. پس از پایان مراحل جوش و برش،فرایند رنگ زدن سوله شروع می شود. در اینجا نیز کیفیت رنگ و ضخامت آن بسیار مهم است و در واقع نقش محافظ را برای سوله ایفا می کند. مرحله مهم در اینجا پرداخت سازه و سوله فلزی است. در هنگام ساخت سازه فلزی می باید با دقت تمام انجام شود تا در هنگام رنگ کردن محصول نهایی به خوبی بتواند در برابر رطوبت و زنگ زدگی محافظت شود. لازم به ذکر است که حمل دقیق و سالم سازه تا محل نصب نیز باید اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. تا محصول نهایی آن با کیفیت واقعی در مکان نصب و راه اندازی و تحویل شود.

مزایای ساخت سوله

1-هزینه کم:

برای ساختن سوله هزینه‌ ی بسیار کمی نسبت به ساخت خانه و آپارتمان با مصالح آجر و ملات در نظر گرفته می‌شود. این هزینه ‌ی کم منجر به بازگشت سرمایه ‌ی شما در مدت بسیار کوتاهی خواهد شد و سودآوری بالایی دارد.

2-سازگاری

از فضای یک سوله می‌توان به عنوان محیطی چند منظوره استفاده کرد. مثلا همزمان می‌توان از چنین فضایی برای انبار، کارگاه، دفتر اداری و مغازه و … استفاده کرد.

3-زیبا و چشم نواز

برای سوله می‌توان طراحی‌ های سفارشی و منحصر به فردی انجام داد. تکنولوژی ساخت این سوله‌ ها پیشرفت کرده است و کیفیت مصالح ساخت آنها بسیار بالاتر رفته است. مثلا می‌ توان از درب‌ های شیشه ‌ای با چشم الکترونیکی و پنجره ‌های دوجداره با پوشش‌ های دیوار بسیار زیبا و امروزی استفاده کرد.

4-کسب درآمد

از ساختن سوله می‌توانید به کسب درآمد خوبی برسید. کافی است که این سوله را در شهر و منطقه ‌ی صنعتی ‌ای بسازید و به قیمت ‌های خوبی به صنایع و کارگاه ‌های صنعتی اجاره بدهید.

سایر مزایای سوله های صنعتی عبارتند از:

وزن هر سوله که در مقایسه با سایر سازه های بتنی و غیره در اجرای پایه ها و خود اسکلت و وزن سقف آن تفاوت بسیار زیادی دارد. همچنین سبک بودن وزن در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. از نظر سرعت ساخت و نصب نیز نسبت به سازه های دیگر بسیار سریعتر و با کیفیت تر می باشد. استحکام این نوع سازه در مقابل زلزله، باد و سیل در مقایسه با سازه های بتنی و غیره بی نظیر می باشد. قابلیت حمل و نقل و انتقال یکی از مزایای مهم ساخت سوله می باشد. به این معنا که شما درهر زمان میتوان از تمامی اجزای آن درمکانی دیگر استفاده کنید. و اما آخرین مزیت این نوع سازه ها را می توان قابلیت بازیافت و استفاده مجدد اجزا آنها نامید. یعنی شما می توانید تمام اجزا سوله را به راحتی از یکدیگر جدا کرده و به مکانی دیگر منتقل کنید و سوله ای جدید بسازید یا هر نوع سازه فلز دیگر