پلی کربنات چند جداره

پلی کربنات چند جداره
ورق های پلی کربنات چند جداره مناسب ترین انتخاب برای پوشش گلخانه ها، پاسیو، آلاچیق ،حیاط خلوت، پل های عابر پیاده، نورگیر ها و عایق صوتی می باشند. ورق های پلی کربنات چند جداره با توجه به اینکه در رنگهای متنوع و ضخامت های مختلف تولید می شوند نیازهای مشتریان به طیف های رنگی مختلف و نیز شرایط متنوع پروژه های مشتریان با توجه به تنوع بارگذاری را تامین می کنند.
ورقهای پلی کربنات چند جداره می توانند کاربرد های مناسبی نظیر عایق صوتی یا حرارتی را دارا باشند ورقهای پلی کربنات چند جداره جایگزین مناسب و ایمنی برای شیشه در معماری نوین می باشند. در تولید ورق های پلی کربنات چند جداره، از تکنولوزی نوین جهت جذب طیف IR نورمریی نیز استفاده می شود که باعث افزایش کاربرد های خاص OUTDOOR ورق های پلی کربنات چند جداره این شرکت در فصول گرم سال می گردد.
درتولید ورق های پلی کربنات چند جداره از پایدار کننده های UV استفاده می شود که مقاومت ورق های پلی کربنات چند جداره را در هر شرایط آب و هوایی افزایش می دهد. ورقهای پلی کربنات چند جداره از نظر وزنی به مراتب نسبت به پوشش های شفاف رایج سبک تر بوده که این امر از نظر برش و جابجایی و نصب به نسبت پوشش های شفاف رایج مقرون به صرفه تر هستند.
امروزه یکی از مسائل مهم بهینه سازی مصرف انرژی می باشد محاسبات برمبنای استاندارد است که استفاده از ورقهای پلی کربنات چند جداره در مقایسه با شیشه تک لایه باعث صرفه جوئی ۵۰ درصدی در مصرف انرژی می گردد. بعنوان مثال استفاده از ورقهای پلی کربنات چند جداره باعث کاهش مصرف ۱ تا ۱/۵ مترمکعبی گاز به ازای هر متر مربع از سطح پوشش داده شده نسبت به استفاده از شیشه می گردد. ورق های پلی کربنات تخت استحکام ضربه ای و مقاوت شیمیایی بالایی دارد و پائین بودن وزن و خواص نوری و خواص مکانیکی چشم گیر مشخصات منحصر بفردی است که در مورد ورق پلی کربنات تخت قابل ذکر می باشد.
ورقهای پلی کربنات تخت کاربردهایی نظیر نورگیر، پارتیشن بندی و پوشش بالکن ها و راه پله ها و محافظ ماشین ها و… دارا می باشند. ورق های پلی کربنات تخت یکی از سخت ترین و شفاف ترین گروه های ورقهای ترموپلاستیک می باشد. ورقهای پلی کربنات تخت شفاف بیشترین مقدار عبور طیف نور مریی و نزدیک IR را دارا می باشد، ورقهای پلی کربنات با ضخامت ۲-۱۲ میلیمتر و در رنگهای گوناگون تولید می شوند. ورقهای تخت پلی کربنات شفاف قابلیت عبورنور تا ۸۶ درصد را دارند.
استفاده از پلی کربنات در پوشش راه پله
جهت پل عابر پیاده مشتری می تواند بسته به نیاز خود از طرح های مختلف، نوع مورد نیاز خود راانتخاب نماید، که بعد از انتخاب نوع آن ، محاسبات فنی و ترسیم نقشه های فنی با توجه به محل نصب (بعد از بازدید از محل و استخراج ابعاد مورد نیاز) آن انجام شده و تغییرات لازم در اجزا و المان های آن صورت میگیرد، که به صورت پیش ساخته در قطعه ها ی قابل حمل ساخته شده و پس از حمل به محل پروژه نصب می گردد. پوشش آن ازورق پلی کربنات است و در محل پروژه نصب می گردد . اگر پل عابری دارید که از قبل نصب شده ولی بدون پوشش مانده است، این گروه پوشش آن را انجام میدهد. امکان نصب پله برقی و آسانسور و همینطور پوشش آنها نیز وجود دارد.
استفاده از پلی کربنات در پوشش گلخانه
استفاده از پوشش پلی کربنات به جهت استقامت بالا و تبادل حرارتی پایین آن عمدتاً در دیواره های جانبی گلخانه ها استفاده می شود. در مناطق گرمسیری پوشش پلی کربنات کرکره ای و در مناطق سردسیر پوشش پلی کربنات دوجداره توصیه می گردد. ضخامت پوشش دوجداره در در انواع مختلف می باشد. در گلخانه های آموزشی، تحقیقاتی و گلخانه در شرایط جوی نامناسب از پوشش پلی کربنات در تمام سطوح آن (دیواره و سقف) استفاده می شود. نوع گلخانه و شرایط محیطی اجزای سازه را تعیین می کند. پلی کربنات در گلخانه های تونل، بهم پیوسته و سقف شیروانی قابل اجراست
مزایا ی استفاده از پلی کربنات در گلخانه ها
• مقاوم در برابر نور خورشید
• مقاوم در برابر باد و طوفان
• داشتن وزن کم و کاهش وزن سازه
• حذف هزینه نصب سالیانه نایلون
• تعرق کمتر نصبت به شیشه
• کاهش مصرف سوخت و ذخیره بالای حرارتی
• قوس پذیری و مقاومت بالا در برابر ضربه
• شفافیت بالا و دارای لایه UV

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =