پلی کربنات سینوسی و پلی کربنات ذوزنقه TegoPlus®

ورق موج دار TEGOPLUS  یا پلی کربنات سینوسی که امروزه به عنوان پلی ذوزنقه ای هم شناخته می‌شود باید گفت پلی کربنات سینوسی یا پلی کربنات ذوزنقه‌ای دارای ساختار ریز حفره ای، در پروفیل‌های مختلف، به منظور ساخت نورگیرهای سقفی، دیوارها، سقف‌های شفاف و همچنین در ترکیب با صفحات پوشش و پنل‌های عایق تولید می‌شوند. چند کاربردی بودن این محصولات امکان ایجاد نورگیر های سقفی، ستیغ‌های ناودانی با لایه های درونی سایه انداز را برای شما فراهم می کند.

پلی کربنات سینوسی یا پلی کربنات ذوزنقه TegoPlus®، ورق های موج دار پلی کربنات محافظت شده در برابر فرابنفش دارای ساختار ریزحفره‌ای به منظور سقف سازی و دیوار

پلی کربنات سینوسی – پلی کربنات ذوزنقه

پلی کربنات سینوسی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر زلزله است. پلی کربنات ذوزنقه‌ای یا سینوسی در ضخامت‌ها و لایه‌های مختلف تولید می شود. ورق‌های پلی کربنات سینوسی سبک و شفاف می‌باشد و در برابر عوامل جوی مانند طوفان و تگرگ کاملا مقاوم است.

پلی کربنات سینوسی به دلیل وزن کم قابلیت نصب روی تمامی سازه‌ها را دارد و همچنین از دوام و پایداری فوق العاده ای برخوردار هستند.کاربرد ورق پلی کربنات سینوسی در سوله ها و انبارها است که برای تامین روشنایی و بهینه سازی مصرف انرژی استفاده می‌شود. استفاده از پلی کربنات ذوزنقه ای یا سینوسی بهترین انتخاب برای نورگیر سوله‌ها، سقف فروشگاه‌ها، کارخانجات، انبارها، پارکینگ های عمومی و سالن های ورزشی می باشند.

استفاده از این نوع ورق علاوه بر مزیت‌های فوق و مزیت‌هایی مانند استحکام و سبکی و استفاده از آن راحت بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است. استفاده  از پلی کربنات ذوزنقه ای در سقف فروشگاهها، کارخانجات، انبارها و پارکینگ‌های عمومی و غیره علاوه بر هزینه‌های روشنائی دما را متعادل نگه می دارد همچنبن با رنگ‌های متنوع باعث زیبایی محیط می شود.

پروفیل های موج دار

ویژگی ها

 • مزیت ها

  نصب آسان و کم هزینه
  همپوشی طولی و عرضی
  پنل های جوش خورده به طریق حرارتی
  انتقال نور
  مقاومت در برابر پرتو های فرابنفش و تگرگ
  EN 13501- واکنش آتش ۱
  EuroClass B-s1,d0

 • کاربرد ها

  پوشش ها و نورگیر های سقفی

مشخصه های فنی

ضخامت ۲,۵ – ۳,۰ mm
عایق کاری گرمایی ۴,۶ W/m2K
انتقال نور Crystal 85% – Opal 70%
انبساط حرارتی خطی -۴۰°C +120 °C
محدوده دمایی -۴۰°C +120 °C
حفاظت پرتو های فرابنفش Coextrusion
EN 13501- واکنش آتش ۱ EuroClass B-s1,d0

مقاومت شیمیایی

درباره نصب پلی کربنات سینوسی یا پلی کربنات ذوزنقه ای باید به این نکته توجه نمود، تنها در صورتی  استفاده از مواد شیمیایی برای نصب ضروری می باشد مصرف کنید. تنها از عامل های درزگیر و مواد چسبنده طبیعی و سازگار با پلی کربنات استفاده کنید.
از هرگونه تماس میان صفحات پلی کربنات سینوسی و رنگ تازه یا دیگر موادی که با پلی کربنات سینوسی و ذوزنقه ای ناسازگار هستند و می توانند به ورق ها آسیب برسانند خودداری کنید.
مواد درزگیر و چسبنده توسط شرکت گالینا تامین نمی شوند و استفاده از آن به تایید نیاز دارد.

نصب آسان

کاربرد در ستیغ ناودان نورگیر سقفی

 ورق های TEGOPLUS شرایط لازم برای همپوشی کناری و کامل با تمامی سیستم های ساخت سقف و اجرای نورگیر های سقفی ستیغ-سایه انداز را فراهم می کنند. به منظور پرهیز از ترک خوردگی به دلیل انساط حرارتی خطی مربوط به تثبیت، حداکثر طول مفید ورق های TEGOPLUS یا پلی کربنات سینوسی برابر با ۵۰۰۰ میلیمتر توصیه می شود.

نورگیر سقفی تراگذار

با بخش های مختلف ورق‌های TEGOPLUS یا پلی کربنات سینوسی بیشتر پنل‌های عایق و ورق‌های موج دار موجود در بازار سازگار می باشند، و این محصول را برای تحقق نورگیرهای سقفی میان لایه ای ایده آل می سازد. در طول عملیات نصب پلی کربنات سینوسی یا پلی کربنات ذوزنقه ای باید پنل‌ها را در سقف به آرایشی معکوس نسبت به جهت بادهای غالب نصب کرد.
نورگیر سقفی – کاربرد پنل
کاربرد ستیغ ناودان نورگیر سقفی
جزئیات ستیغ
PE-LD جزئیات ستیخ با درزبند
پلی کربنات

همپوشی-مرحله ۲
تعبیه ورق پایینی به وسیله پرس کردن

مهاربندی ساخت سقف
این عملیات با پرس کردن در سگدست لنگری انجام می شود.

جزئیات ناودان
PE-LD جزئیات تعبیه درزبند

همپوشی-مرحله ۱
جزئیات سگدست لنگری دوگانه ثابت شده به ساختار سقف
پلی کربنات
همپوشی-مرحله ۳
تعبیه ورق بالایی با پرس کردن
کناره های ورق ها می توانند به منظور استفاده
همراه با پروفیل های ساخت سقف مختلف اصلاح شوند.

پلی کربنات سینوسی سخت‌ترین ماده شفافی است که جایگزینی مناسب به جای شیشه در بخش‌های مختلف ساختمانی است. تنوع ساختاری  پلی کربنات سینوسی -ذوزنقه‌ای  امکان استفاده از انواع پلی کربنات را بر روی هر نوع سازه به راحتی فراهم می کند و کاربردهای وسیعی را ایجاد می‌کند. تنوع رنگ پلی کربنات ذوزنقه  قابلیت عبور نور را به میزان بسیاری امکان‌پذیر می‌ کند. عوامل جوی مانند طوفان و تگرگ و حوادث طبیعی مانند زلزله از  عوامل تاثیر گذار در تعیین و انتخاب مصالح ساختمانی مناسب است که با توجه به ضربه پذیری و مقاوم بودن ورق پلی کربنات سینوسی، استفاده از این ورق در لیست مصالح ساختمانی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.