پلی کربنات دیواری

ورق های پلی کربنات از حدود ۴۰ سال پیش در کاربرد های مختلفی همچون روکش، سقف، سقف های پنجره دار، سایبان، گلخانه و بالکن استفاده می شده اند. امروزه اکثر ساختمان های صنعتی با استفاده از این مواد چند منظوره و پلی کربنات دیواری ساخته می شوند که دارای مزایای بسیاری از نظر کیفیت بالای محیطی هستند. برخی از این مزایا عبارتند از کیفیت عایق بندی کامل، دوام و مقاومت بالا.
پلی کربنات البته کاربردهای بسیار فراوانی دارد زیرا از ساختار پلاستیک مانند می باشد اما مفید ترین کاربرد آنها را می توان در ساختمان سازی دانست زیرا انقلابی در طراحی ساختمان ها و همچنین بهینه سازی مرف انرژی ایجاد کرده اند چرا که ساختمان ها را می توان با هر نوع ساختاری تهیه کرد اما اگر شما می خواهید ساختمانی امن، زیبا و در عین حال سبک داشته باشید باید از پلی کربنات در سقف و دیوارهای خود استفاده نمایید.
خاصیت عایق بندی معادل شیشه اما با قیمت پایین تر
پلی کربنات دیواری خاصیت عایق بندی حرارتی بالایی دارد که به حفظ دما در داخل ساختمان کمک می کند و سبب کنترل بهینه انرژی در ساختمان در زمستان و تابستان و محدود کردن ورودی های گرما (و در نتیجه تهویه هوا) می شود. ضریب عایق حرارتی پلی کربنات دیواری در مقایسه با پانل های ساده می تواند به ۱W/m² K برسد و با ترکیب پانل ها در سیستم های دوتایی (با گپ هوایی بین ورق های پلی کربنات سلولی) حتی کمتر هم می شود. علاوه بر این، قیمت پایین پلی کربنات دیواری کاملا مقرون به صرفه است.
پلی کربنات دیواری سبک و تقریبا غیر شکستنی است و ۱۰ برابر قویتر از پلکسی گلاس و بیش از ۲۰۰ برابر قویتر از شیشه است؛ به میزان ۶۰٪ عایق حرارت بیشتری را نسبت به شیشه فراهم می آورد و دارای مقاومت چندین برابری در مقابل آب و هوا نسبت به ورقه های پلی کربنات سنتی و ورق های اکریلیک است و عمدتا نفوذ UV ندارد.

وزن سبک، دوام، قدرت و سهولت نصب، به ویژه برای کاربرد در فضای باز، پلی کربنات دیواری را به شیشه ای ایده آل تبدیل می کند. یک لایه محافظ اکسترود شده، بالاترین پایداری در برابر اثرات شدید اشعه های خورشیدی را تضمین می کند و طراحی چند جداره باعث سطحی پایدار در برابر تغییرات آب و هوا می شود.
همانطور که متوجه شده اید پلی کربنات کار شیشه رو نیز برای شما انجام می دهد. به این نوع پلی کربنات ها، شفاف می گویند زیرا خاصیت عبور نور از خود را دارند. شاید تصور کنید که گرما و انرژی نیز به راحتی از این محصولات ممکن است عبور کنند اما عایق بودن این محول به خاطر ساختار چند لایه ای آن است. البته نوعی از این محصولات نیز هستند که ساختار و عایق ضد صوت هم هستند که کاربردهای خاص خودشان را دارند.
یکپارچه سازی بهینه پلی کربنات دیواری برای همه پروژه های معماری
پانل های پلی کربنات دیواری، امکان سفارشی سازی در طیف گسترده ای از رنگ ها و انواع گوناگون (مانند نیمه شفاف، اپال یا مات) را دارند و می توانند به راحتی یک ساختمان صنعتی را بسازند و یا به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی استفاده شوند. علاوه بر این، قابلیت خمش سرد به پانل ها کمک می کند که برای بسیاری از نیازهای خاص مناسب باشد.
مواد سازگار با محیط زیست
پلی کربنات دیواری می تواند در طول فرآیند تولید به طول مورد نظر بریده شود و پسماند های تولید شده در هنگام نصب در محل، به حداقل برساند. این پانل ها می تواند نه تنها از مواد اولیه اصلی بلکه با مواد بازیافتی نیز تولید شوند اما مواد بازیافتی باید از ضایعات پسا صنعتی باشند. پلی کربنات با کیفیت ذاتی، ماده ای پایدار است که کمترین تاثیر منفی بر محیط زیست دارد و در پایان عمر خود به طور کامل قابل بازیافت است.
دغدغه بسیاری از افراد این است که پلی کربنات ها نیز مانند پلاستیک ها مشکلاتی برای محیط زیست ایجاد می کنند در پاسخ به این موضوع می توان به این نکته اشاره کرد که پلی کربنات پسماندی ندارد به این معنا که فقط به اندازه نیاز ساخته می شود و در صورت خرابی نیز به راحتی می توان آن را به چرخه بازیافت وارد و استفاده مجدد نمود.